Gryf Wejherowo Gospodarze

Trąbczyński Krzysztof Kierownik drużyny

Trener

Kolejne zwycięstwo czwartoligowców.

Zwycięstwo WKS GRYFA Wejherowo w 19kolejce IV Ligi RWS INVESTMENT GROUP.

Komplet wyników minionego weekendu:

Gedania Gdańsk – Arka II Gdynia 4:1

Grom Nowy Staw – Kaszubia Kościerzyna 3:1

GKS Kowale – Borowiak Czersk 2:1

MKS Władysławowo – Wierzyca Pelplin 3:1

Gryf Słupsk – Jantar Ustka 2:2

WKS GRYF Wejherowo – Sparta Sycewice 1:0

Bytovia Bytów – Pogoń Lębork 1:0

Lechia II Gdańsk – Orkan Rumia 6:2

Anioły Garczegorze – KTS-K Wikęd Luzino 0:2

Jaguar Gdańsk – Chojniczanka II Chojnice 1:1

Pauzowała drużyna Czarni Pruszcz Gdański.

Skład WKS GRYF Wejherowo:

Ferra Wiesław, Jahn Rafał, Doumbouya Mohamed, Panek Tomasz, Dampc Mateusz, Koszałka Maciej, Leske Maciej, Kowalski Sebastian(kpt), Matejek Paweł, Kwidziński Jakub, Czaja Paskal.

Rezerwowi: Wika Robert, Baranowski Karol, Godlewski Jakub, Goyke Julian, Poręba Jakub, Ziemann Marcel, Lisiecki Damian.

Grafika ustawienia boiskowego – TUTAJ.

Tuż przed samym rozpoczęciem meczu sztab szkoleniowy GRYFA musiał zmienić nieco wyjściowy skład. Ponieważ na rozgrzewce przedmeczowej urazu doznał Lisiecki Damian.

Najważniejsze minuty spotkania:

Już w 2min. Gryf wykonywał rzut rożny, a zaraz po nim nadarzyła się okazja na pierwszy strzał na bramkę gości. Sędzia podyktował rzut wolny, a odległość do bramki Sparty to około 25m. Egzekutorem był kapitan Gryfitów Sebastian Kowalski. Strzał bardzo mocno bity, ale niestety obok słupka.

Pierwszą swoją szansę w 5min. meczu mieli goście, lecz strzał był zbyt lekki, chybiony obok bramki.

W 12min. kolejna próba Sparty, strzał z dystansu nad poprzeczką bramki Wiesława Ferry.

13min. szybka odpowiedz Gryfa, strzał Jakuba Kwidzińskiego mógł dać nam prowadzenie, ale z kilku metrów Jakub strzela w nogi obrońcy.

14min. tym razem próbował Mohamed, mocny i zarazem niecelny strzał.

16min. meczu kolejna szyba akcja żółto-czarnych, rajd Pawła Matejka, wrzutka bardzo kąśliwa wzdłuż bramki, lecz i tym razem obrońcy stanęli na wysokości zadania.

22min. gry WKS miał 100% akcję i szansę na wyjście na prowadzenie, niestety nasz napastnik Mateusz Dampc nie potrafił z kilku dosłownie metrów pokonać golkipera Sparty.

Kolejna próba zaskoczenia bramkarza Sycewic, w 23min. strzelał Paweł Matejek, bramkarz Patryk Wójcik ciągle górą, choć przy tym strzale bronił z problemami.

W 26min. pierwszej połowy Sparta stworzyła sobie akcję, po której goście mogli prowadzić, ponieważ sam na sam wychodził zawodnik Sparty z naszym bramkarzem.

W 31min. kolejny rzut wolny tym razem próbował swojego szczęścia Mohamed Doumbouya, próba nie udana.

39min. wychodzimy na prowadzenie gooooollll 1:0 !! Strzelcem Jakub Kwidziński, asystował Paskal Czaja dokładnym dośrodkowaniem na zamknięcie akcji gdzie był wspomniany Jakub Kwidziński.

W 43min. Gryf stwarza kolejną groźną sytuację w polu karnym Sycewic, lecz wynik pozostaje bez zmian.

Zmiany w drugiej połowie – TUTAJ.

62min. po przerwie, Gryf dwa razy groźnie dośrodkowuje w pole karne gości, ale za każdym razem są one nie precyzyjne i stają się łatwym łupem defensorów z Sycewic.

63min. meczu to prawdziwe oblężenie pola karnego gości. W przeciągu 30sekund Gryfici oddają sześć strzałów na bramkę Sparty, albo wybijają obrońcy albo broni bramkarz. Najgroźniejszym strzałem popisał się Mohamed Doumbouya, a tylko dlatego wynik nie zmienił się na tablicy świetlnej bo piękną paradą popisał się golkiper gości Patryk Wójcik.

W 65min. gry, Gryf wraca z dalekiej podróży, Sparta przeprowadziła bardzo groźną akcję, na szczęście zakończyło się to tylko rzutem rożnym.

W 73min. kontuzji doznał nasz bramkarz Wiesław Ferra, i musiał go zastąpić młodzieżowiec Robert Wika.

W 81min. wspomniany nasz rezerwowy bramkarz staje przed pierwszym wyzwaniem, broni groźny strzał gości. Robert nie miał czasu na rozgrzewkę, jak to się kolokwialnie mówi jeszcze nie wszedł w mecz, a tutaj od razu groźny strzał.

W 83min. strzelał Jakub Kwidziński, lecz próba wysoko nad poprzeczką.

86min. po rzucie rożnym Gryfici strzelają obok bramki.

W 96min. Gryf przeprowadza akcję która miała miano „setki”, niestety Jakub Kwidziński nie trafia w piłkę i podwyższenia wyniku nie było.

Ostatnia akcja Gryfu w 98min. strzał Karola Baranowskiego blokuje jeden z obrońców Sparty.

Troszkę liczb statystyki meczu:

Rzuty rożne: GRYF 8 – Sparta 5

Rzuty wolne: GRYF 13 – Sparta 10

Spalone: GRYF 0 – Sparta 2

Wrzuty z autu: GRYF 27 – Sparta 24

Więcej informacji na naszej stronie – gryfwejherowo.com.pl

1921 Historia, która trwa …