Powiśle Dzierzgoń - MKS SOLAR Władysławowo

Szymański Przemysław
Białek Błażej

14.02.2023

Inauguracja rozgrywek ligowych czwartej ligi sezonu 2022/23. Do Dzierzgonia udajemy się z niemałymi problemami. Wyjeżdżamy o 11.00 a na miejscu meldujemy się dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów. Dziś pokonały nas „korki” drogowe, choć wyjechaliśmy z dwugodzinnym zapasem. Cóż, miesiące letnie dokuczają nam jak co roku, zarówno w przygotowaniach jak i wyjazdach na mecze.

Zabrakło dziś trzech dotychczas podstawowych zawodników: Marka Kwaśnika (kontuzja), Sebastiana Rybandt (praca) i Krzysia Kleser (kartki). Debiut w oficjalnym meczu w naszym zespole zaliczyło dwóch zawodników: Oskar Formella i Doumbouya Mohamed „RINTO”.

Gospodarzom okazały puchar za awans do czwartej ligi wręczył Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Nisiewicz, były PREZES i ZAŁOZYCIEL naszego klubu. To miłe, że pojawił się na naszym meczu!

Pierwsza odsłona meczu dla rywali, choć trzeba przyznać, że poza bramką w trzydziestej czwartej minucie nie mieli stuprocentowych sytuacji na podwyższenie wyniku. Zaskoczyli nas agresywnością gry…

Po przerwie przejmujemy inicjatywę w meczu. Z każdą minutą rośnie nasza przewaga. W sześćdziesiątej piątej minucie Klecha trafia w słupek. Po kolejnych sześciu minutach do wyrównania doprowadza Arkadiusz Proena (asysta Srok).

Końcówka meczu to już zdecydowana nasza przewaga. Mamy poprzeczkę po „lobie” Białka oraz dwie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje Klechy. Sytuacja sam na sam z golkiperem gości powinna śnić się Dominikowi po nocach… po trzech kolejnych minutach „Domino” po dograniu Szymańskiego z trzeciego metra trafia w bramkarza.

Podział punktów po pierwszej połowie w naszym wykonaniu wzięlibyśmy w ciemno ale po drugiej odsłonie meczu czujemy duży ale to bardzo duży niedosyt!

Miotk Piotr - Formella Oskar, Gołubiński Cezary, Czyż Igor (M) - Maksajdowski Karol (M), Dawidowski Kacper, Doumbouya Mohamed „RINTO”, Klecha Dominik - Wesserling Mateusz - Proena Arkadiusz (C), Srok Przemysław (M)

Zmiany: 60’ Szymański Przemysław za Maksajdowski Karol, 68’ Białek Błażej za Doumbouya Mohamed „RINTO”

Nie zagrali: Marzejon Grzegorz, Bizewski Konrad (M), Wilczewski Michał

Żółte kartki: Orłowski Damian – Maksajdowski Karol, Białek Błażej, Szymański Przemysław