Arka II Gdynia Gospodarze

14.02.2023

W porównaniu z poprzednim meczem zabrakło dziś w wyjściowej jedenastce Piotra Miotk i Mateusza Wesserling oraz przede wszystkim trenera Michała Smarzyńskiego. Pod jego nieobecność zespół poprowadziło trio: Pawlina Przemysław, Foelkner Krzysztof i Błażej Bonk.

Możemy czuć niedosyt po tym meczu. Prowadzimy po pierwszej połowie, trzykrotnie wychodzimy na prowadzenie, trzecią bramkę tracimy na pięć minut przed końcowym gwizdkiem.

W dziewiątej minucie wychodzimy na prowadzenie po bramce w zamieszaniu podbramkowym Arkadiusza Proeny. Choć gra toczyła się głównie na połówce gospodarzy nie stworzyliśmy sobie okazji do podwyższenia wyniku w pierwszej odsłonie meczu. W osiemnastej minucie Stolarski zmuszony był do „sparowania piłki” na rzut rożny po akcji rywali.

Po przerwie częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Dwie minuty po wznowieniu gry Stolarski do spółki z Gołubiński ratują zespół od utraty bramki. Po godzinie gry jest remis. Bramka poda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Filipa Tuliszka. Odpowiadamy po czterech minutach. Przy asyście Kwaśnika bramkę strzela Arkadiusz Proena. Niestety po 45 sekundach jest już remis… nasze gapiostwo wykorzystuje Antoni Klimczuk. Na ponowne prowadzenie wychodzimy w siedemdziesiątej siódmej minucie. Prowadzenie daje nam Marek Kwaśnik (asysta Klecha). Pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry, ponownie po stałym fragmencie gry (rzut rożny) tracimy trzecią bramkę. Głową bramkę strzela Zak Abott. Mogliśmy pokusić się jeszcze o zwycięskiego gola. Jednak Formella z trzech metrów trafia w bramkarza.

Stolarski Józef - Czyż Igor (M), Gołubiński Cezary, Formella Oskar, Kleser Krzysztof - Dawidowski Kacper, Kwaśnik Marek (C), Rybandt Sebastian, Motyl Kamil (M) - Pankiewicz Adam, Proena Arkadiusz

Zmiany: 55’ Klecha Dominik za Pankiewicz Adam, 68’ Bizewski Konrad (M) za Motyl Kamil, 84’ Szymański Przemysław za Dawidowski Kacper

Nie zagrali: Doumbouya Mohamed „RINTO”

Żółte kartki: Zaryczański Oskar - Czyż Igor, Kleser Krzysztof, Rybandt Sebastian, Dawidowski Kacper, Pankiewicz Adam