Sparta Sycewice Goście

15.02.2023

Po „laniu” w Chojnicach, czwartoligowcy mieli dziś coś do udowodnienia. Rozpoczynamy planowo od bramki głową Arkadiusza Proeny po dośrodkowaniu Szymańskiego. Po chwili, w zamieszaniu podbramkowym sytuacji nie wykorzystuje Klecha a minutę później po jego zagraniu Proena. To się zemściło, błąd popełnia defensywa i Donat Adkonis doprowadza do wyrównania. Następnie Klecha z dogodnej pozycji trafia w bramkarza. W dwudziestej piątej minucie na ponowne prowadzenie wyprowadza nas strzałem z ok 20m Kacper Dawidowski (asystuje Bizewski). Goście odpowiadają uderzeniem obok słupka przez Łukasza Skierkę. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu Dawidowskiego prowadzenie podwyższa Proena Arkadiusz. Mamy kolejne sytuacje, niestety niewykorzystane przez Proenę i Formellę. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy dla rywali. Konrad Kiełczykowski uderzeniem z ok 20m w „okienko” zmniejsza nasze prowadzenie. Tuż przed gwizdkiem arbitra na przerwę „setki” nie wykorzystuje Kacper Dawid. Pomimo straty dwóch bramek „połówka” dla nas.

Przerwa, udajemy się do szatni i zostajemy w niej… Po wznowieniu gry nic nie gramy, nic się nie układa. Gramy ospale, wolno, popełniamy mnóstwo błędów co skrupulatnie wykorzystuje Sparta. Nie pomagają zmiany personalne. Mamy co prawda dwie „setki” ale nie wykorzystują ich Klecha i Rento.

Zaskakująca dla obserwatorów tego meczu była nasza postawa w tej części gry…

Miotk Piotr - Czyż Igor (M), Gołubiński Cezary, Formella Oskar, Kleser Krzysztof - Szymański Przemysław, Dawidowski Kacper, Kwaśnik Marek (C), Bizewski Konrad (M) - Klecha Dominik, Proena Arkadiusz

Zmiany: 63’ Bigott Tomasz (M) za Bizewski Konrad, 67’ Doumbouya Mohamed „RINTO” za Szymański Przemysław, 72’ Maksajdowski Karol (M) za Czyż Igor, 84’ Wilczewski Michał za Formella Oskar

Nie zagrali: Stolarski Józef, Srok Przemysław (M) - kontuzja