Pogoń Lębork Goście

17.02.2023

Pogoda nie rozpieszczała dziś. Prawie przez cale spotkanie siąpił deszcz. Oba zespoły przystąpili do rywalizacji ustawieni ofensywnie (bo co tu bronić…). Pierwsi groźnie zaatakowali goście. W piątej minucie Damian Wojda strzelił z kilku metrów obok słupka. Odpowiadamy dwoma akcjami. Najpierw strzał Gołubińskiego z ok 25m bramkarz sparował na rzut rożny a po chwili Klecha uderzył metr od bramki rywali. Po kwadransie gry wychodzimy na prowadzenie po golu Przemysława Szymańskiego (asysta Proena). Około trzydziestej minuty powinna paść bramka wyrównująca. Zmierzającą do bramki piłkę po uderzeniu Woydy wybija Gołubiński a po chwili wyłapuje ją Miotk. Odpowiedź nasza - dośrodkowanie z rzutu wolnego Klesera i główka Kwaśnika tuż przy słupku. W trzydziestej trzeciej minucie strzelamy drugą bramkę. Precyzyjnie dośrodkowuje Klecha a głową bramkę strzela Arkadiusz Proena! Kilka minut po zdobyciu bramki Proena opuszcza boisko. Trener nie chciał ryzykować przewlekłej przerwy w grze Arka (grał z kontuzją). Tuż przed gwizdkiem na przerwę po dośrodkowaniu Klesera, możliwości młodego bramkarza Pogoni sprawdził Szymański. Skończyło się na rzucie rożnym.

W sześćdziesiątej pierwszej minucie z rzutu wolnego z ok. 20m Siłkowski uderzył w poprzeczkę a po chwili Wiktor Miotk mógł wepchnąć wślizgiem piłkę po ziemi do pustej bramki. Były to dwie ostatnie groźne akcje rywali. Ostatnie dwadzieścia minut meczu to dominacja naszego zespołu. Po składnej wymianie, strzelamy trzecią bramkę a autorem Doumbouya „RINTO”. To pierwszy gol tego bardzo sympatycznego zawodnika w naszych barwach. Bramka powinna go tylko „uskrzydlić” a w przerwie zimowej już trener Michał zadba o odpowiednią i równą formę. Brawo RINTO! Trwa napór na bramkę rywali a kolejne gole wisiały w powietrzu (słupek Kwaśnika, setki Klechy i to trzykrotnie oraz Soboty).

Brawo za walkę i determinację. Wygrywamy mecz za sześć punktów. Był to czwarty kolejny mecz bez porażki z Pogonią Lębork (trzy kolejne zwycięstwa)!

Mecz sędziowało eksportowe trio arbitrów szczebla centralnego w tym dwie przemiłe sędziny. Powiało kulturą na boisku i poza nim. I tak powinno być!

Miotk Piotr - Czyż Igor (M), Formella Oskar, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof - Szymański Przemysław, Kwaśnik Marek (C), Rybandt Sebastian, Klecha Dominik - Bigott Tomasz (M), Proena Arkadiusz

Zmiany: 37’ Doumbouya Mohamed „RINTO” za Proena Arkadiusz, 57’ Pankiewicz Adam za Szymański Przemysław, 63’ Sobota Konrad (M) za Bigott Tomasz

Nie zagrał: Stolarski Józef, Czyż Tymoteusz (M), Bizewski Konrad (M), Maksajdowski Karol (M),

Żółte kartki: Czyż Igor, Gołubiński Cezary - Kajca Marcin, Musuła Wojciech