Wikęd Luzino Goście

01.04.2023

Do meczu przystąpiliśmy bez kontuzjowanego Arkadiusza Proeny. Na domiar złego podczas rozgrzewki dolegliwość zgłosił Oskar Formella. Pogoda dziś nie rozpieszczała i dała solidnie w kość uczestnikom zawodów.

Po udanym meczu tydzień temu w rezerwach, zadebiutował dziś Jakub Żyndul.

I co to był za debiut! Po niespełna czterech minutach dwukrotnie dograł piłkę do Dominika Klechy i Igora Czyż i wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. Tak, tak to nie prima aprilis. Po czterech minutach prowadzimy z liderem! Niestety przez kolejny kwadrans zupełnie się pogubiliśmy. Najpierw po rzucie rożnym głową piłkę w siatce umieszcza rosły Jakub Krefft (a ktoś miał go pilnować przy stałych fragmentach gry…). Następnie faul w polu karnym popełnia Pankiewicz a z jedenastki nie myli się Adrian Petk. W dziewiętnastej minucie Wikęd wychodzi na prowadzenie. Ładną bramkę uderzeniem zza szesnastki zdobył Roman Zalow.

Po przerwie boisko z urazem opuszcza bohater pierwszej odsłony gry Jakub Żyndul. Zmienia go Przemysław Srok. Goście nie zwalniają tempa. Doskonałych sytuacji nie wykorzystują Krefft i Zalow. Ostatnie dwadzieścia minut dla naszego zespołu. Groźnie na bramkę rywali strzelają Kwaśnik i Klecha. W osiemdziesiątej pierwszej minucie w zamieszaniu do wyrównania doprowadza Przemysław Srok po wrzuceniu piłki na piąty metr przez Igora Czyż.

Od osiemdziesiątej piątej minuty Wikęd zmuszony jest grać w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Mienika. Mogliśmy się jeszcze pokusić o zwycięską bramkę jednak szczęścia i zimnej krwi zabrakło Tymoteuszowi Czyż i Kwaśnikowi.

Mecz tak się ułożył, że oba zespoły mogą czuć mały niedosyt…

MKS WŁADYSŁAWOWO – WIKĘD LUZINO 3:3 (2:3)

Bramki: Klecha Dominik 2’, Czyż Igor 4’, Srok Przemysław 81’ - Krefft Jakub 7’, Petk Adrian 11’ k, Zalow Roman 19’

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof - Żyndul Jakub (M), Rybandt Sebastian, Dawidowski Kacper, Kwaśnik Marek (C), Szymański Przemysław - Czyż Igor (M), Klecha Dominik