mks-wladek

Utworzono:

06.04.2023

CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI - MKS WŁADYSŁAWOWO 2:2 (1:0)

Bramki: Pawluczuk Bartłomiej 12’, Ziemblewicz Artur 50’ – Kwaśnik Marek 80’, Gołubiński Cezary 89’

69’ drugą żółtą kartą ukarany został Marcin Adamkiewicz

Środek tygodnia, to nienajlepszy czas na rozgrywanie zawodów na szczeblu amatorskim. Szczególnie gdy ma się do przejechania osiemdziesiąt kilometrów. Trener Michał Smarzyński z różnych przyczyn nie mógł dziś skorzystać z kilku zawodników.

Nie układała się dziś nam gra na „ciężkim” boisku w Pruszczu Gdańskim. Nie wykorzystujemy dwóch dogodnych sytuacji na początku meczu. Czarni w pięćdziesiątej minucie prowadzą już 2-0. Dziesięć minut później przejmujemy inicjatywę i doprowadzamy do wyrównania (Kwaśnik Marek, Gołubiński Cezary) a mogliśmy pokusić się o zwycięstwo mając kilka okazji bramkowych.

Relacja minutowa i raport ligowy:

3’ dokładne podanie otrzymuje Pankiewicz, niestety sędzia odgwizduje pozycję spaloną;

8’ sytuacja bramkowa Pankiewicza, Adam z trzeciego metra uderzył głową zbyt słabo;

12’ 1-0, gospodarze wychodzą na prowadzenie po strzale zza szesnastki Bartłomieja Pawluczuka;

18’ „setka dla Czarnych”, pośliznął się Kleser, na czystą pozycję wychodzi Jaryczewski, strzał z kilku metrów odbija Miotk;

19’ na strzał z ok 20m zdecydował się Dawidowski, zbyt słabo, łapie bramkarz Czarnych;

24’ dośrodkowanie Klechy, golkiper gospodarzy ubiega Pankiewicza;

26’ Michalski uderza metr nad poprzeczką z ok 25m;

33’ wymiana Żyndul – Pankiewicz, ale podanie Kuby, brak tylko wykończenia;

39’ dobrze zapowiadająca się akcja, wymieniamy kilka podań, na piątym metrze tracimy jednak piłkę;

45 +1’ arbiter kończy pierwszą połowę.

Na drugą odsłonę meczu wychodzimy z jedną zmianą. Rolami zamienili się bracia Bizewscy.

48’ strzał Żyndula z ok 25m, bez problemów wyłapuje Dąbrowski;

50’ 2-0, Kapuściński wykłada piłkę Arturowi Ziemblewiczowi, ten strzela do pustej bramki. Nie popisała się nasza defensywa;

63’ „setka dla MKS-u”, Kwaśnik wypuszcza sam na sam Pankiewicza, piłka w rękach bramkarza;

66’ strzał Michalskiego sparował na rzut rożny Miotk;

67’ dogodna pozycja strzelecka Pankiewicza, ponownie nie wykorzystujemy sytuacji;

69’ drugą żółtą kartką ukarany zostaje Adamkiewicz, gospodarze grają w dziesięciu;

72’ potężne zamieszanie pod bramką rywali, nie wykańczamy;

74’ po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Klesera, Kwaśnik głową strzela tuż przy słupku;

77’ Klecha uderza z 18m, metr nad poprzeczką;

79’ „setka dla MKS-u”, Gappa nie trafia z czystej pozycji do pustej bramki rywali;

80’ 1-2, wreszcie pada bramka dla nas, autorem Marek Kwaśnik, asystuje Klecha;

81-88’ siedzimy na rywalu, trwa istne oblężenie bramki rywali, brakuje spokoju i wykończenia;

89’ 2-2, mamy wyrównanie, z rzutu wolnego dośrodkowuje Kleser, celnie głową Cezary Gołubiński;

90’ arbiter dolicza pięć minut do regulaminowego czasu gry;

90+1’ po dograniu Czyża, Klecha „obija” tylko obrońców;

90+3’ Kwaśnik do Klechy, ten trafia w bramkarza;

90+4’ Dawidowski pociągnął bokiem, wrzutka na piąty metr, z piłką mija się Gappa;

90+5’ koniec zawodów.

Miotk Piotr - Marzejon Grzegorz, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof - Żyndul Jakub (M), Rybandt Sebastian, Dawidowski Kacper, Kwaśnik Marek (C), Bizewski Konrad (M) - Pankiewicz Adam, Klecha Dominik

Zmiany: 46’ Bizewski Mikołaj (M) za Bizewski Konrad, 57’ Czyż Tymoteusz (M) za Żyndul Jakub, 73’ Gappa Krzysztof za Marzejon Grzegorz

Nie zagrał: Szweda Jan

Żółte kartki: Szejko Paweł, Adamkiewicz Marcin 2 - Bizewski Mikołaj, Kleser Krzysztof

Czerwona kartka: Adamkiewicz Marcin 69’ (konsekwencja dwóch żółtych)

Trener: Michał Smarzyński

Czarni Pruszcz Gdański: Dąbrowski Kacper – Szejko Paweł, Kapuściński Jakub, Jaryczewski Marek (82’ Bodalski Artur), Wojczuk Rafał, Michalski Igor (68’ Malanowski Rafał), Mariański Kamil, Adamkiewicz Marcin, Ziemblewicz Artur (87’ Pawlak Jakub), Redecki Kacper, Pawluczuk Bartłomiej (62’ Malinowski Jakub). Trener: Połomski Michał

Sędziowie: Stępniak Mateusz – Olender Karol, Stosik Damian