Arka II Gdynia Goście

15.04.2023

MKS WŁADYSŁAWOWO – ARKA II GDYNIA 2:0 (1:0)

Bramki: Dawidowski Kacper 13’, Bizewski Mikołaj 78’

Do meczu przystępujemy w pełni „naładowani” i zmotywowani. Pierwsze dwadzieścia pięć minut zdecydowanie dla naszego zespołu. Defensywa Arki miała sporo kłopotów z Dominikiem Klechą, który trzy razy groźnie uderzył na bramkę rywali. Na prowadzenie wychodzimy w trzynastej minucie po składnej zespołowej akcji i wykończeniu Kacpra Dawidowskiego. Około trzydziestej minuty dwie sytuacje bramkowe miała Arka. Jednak po dograniu piłki przez Markusa fatalnie przestrzelili Rusnak i Jaroń.

Po przerwie rezerwy Arki starały się „grać piłką” jednak nie przyniosło to większego efektu. Nasz zespół rozbijał ataki rywali w szesnastce lub tuż przed nią i groźnie kontratakował. Na bramkę kolejno strzelali: Dawidowski (za lekko), Czyż Igor (obok), Dawidowski (Molenda sparował piłkę na rzut rożny).

W sześćdziesiątej ósmej minucie po uderzeniu zza szesnastki przez Klechę gości ratuje słupek, piłka jeszcze obtarła się o obrońcę i wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później po wrzutce Formelli i główce Proeny piłkę nad poprzeczkę przeniósł Molenda. Mamy dwa kolejne rzuty rożne wykonywane przez Klesera i dwie okazje bramkowe Proeny.

W siedemdziesiątej czwartej minucie na boisku pojawił się Mikołaj Bizewski by po chwili cieszyć się z jakże pięknego gola. Goście mogli zmniejszyć rozmiar porażki jednak przy uderzeniu Bednarskiego piłkę poza boisko sparował Miotk.

Brawo za walkę i drogocenne punkty. Dwie asysty dopisał dziś Sebastian Rybandt.

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof, Czyż Igor (M) - Dawidowski Kacper, Rybandt Sebastian, Czyż Tymoteusz (M), Kwaśnik Marek (C), Klecha Dominik - Proena Arkadiusz

Zmiany: 60’ Żyndul Jakub (M) za Czyż Tymoteusz, 67’ Formella Oskar za Pankiewicz Adam, 74’ Bizewski Mikołaj (M) za Proena Arkadiusz

Nie zagrał: Szweda Jan

Żółte kartki: Pankiewicz Adam – Rusnak Kamil