mks-wladek

Utworzono:

24.04.2023

ANIOŁY GARCZEGORZE - MKS WŁADYSŁAWOWO 0:6 (0:3)

Bramki: Czyż Igor 14’, Klecha Dominik 2 (25’, 79’), Kwaśnik Marek 45’, Proena Arkadiusz 64’, Kleser Krzysztof 72’

W czterdziestej czwartej minucie boisko opuszcza Michał Choszcz (konsekwencja drugiego napomnienia)

Do Bożegopola Wielkiego (tam rozgrywany był mecz) udaliśmy się po kolejne ligowe punkty. Mecze z Aniołami zawsze były żywiołowe i pełne emocji. Nastawiliśmy się, że podobnie będzie i teraz.

Przez blisko kwadrans trwała zażarta walka obu zespołów, głównie w środkowej części boiska.

W czternastej minucie obejmujemy prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Kleser, tuż przy słupku piłkę w siatce umieszcza Igor Czyż. Nacieramy na bramkę gospodarzy coraz śmielej a gra toczy się głównie na połowie rywala. W dwudziestej szóstej minucie Rybandt uruchamia Dominika Klechę, który uderza nie do obrony w długi róg.

Po niespełna czterech minutach ponownie dośrodkowuje z rzutu wolnego Kleser a piłkę po uderzeniu głową przez Proenę z trudem na rzut rożny sparował bramkarz Aniołów. Po chwili w ogromnym zamieszaniu podbramkowych swoich okazji nie wykorzystują: Kwasnik, Klecha a piłka opuszcza plac gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Klesera centymetry obok słupka piłkę głową posłał Kwaśnik. Około czterdziestej minuty mamy kolejne zamieszanie podbramkowe a strzał Kwaśnika odbija golkiper gospodarzy. Chwilę później Klecha uderza z rzutu wolnego z ok 25m tuż obok słupka.

Na minutę przed zejściem do szatni boisko opuszcza Michał Choszcz (konsekwencja drugiego napomnienia). Gospodarze grają w dziesięciu. W ostatniej akcji pierwszej połowy kolejny stały fragment gry (wolny) wykonuje Kleser. Dobrze bitą piłkę w siatce umieszcza Marek Kwaśnik. Do szatni schodzimy prowadząc z 3:0.

Doskonała pierwsza część meczu w naszym wykonaniu. Gospodarze praktycznie ani razu nie zagrozili naszej bramce.

Druga połowa rozpoczyna się od strzału głową Proeny tuż przy słupku. Gospodarze mieli dosłowne swoje pięć minut pomiędzy pięćdziesiątą a pięćdziesiąt piątą minutą, kiedy sytuacji bramkowych nie wykorzystali Słumiński i Darga.

Dalej to już dominacja naszego zespołu. Na 0:4 przy asyście Kwaśnika, podwyższa Arkadiusz Proena. W siedemdziesiątej trzeciej minucie pada bramka z gatunku „stadiony świata”. Autorem Krzysztof Kleser który uderzeniem z ok 40m zdjął „pajęczynę” w okienku bramki rywala! Asystę zalicza Dawidowski. Na 0:6 podwyższa „dominator” Dominik Klecha, ponownie asystuje Dawidowski.

W końcówce meczu zaliczamy jeszcze poprzeczkę (Żyndul) oraz słupek (Formella).

Odnosimy wysokie zwycięstwo, które przyszło trochę niespodziewanie zbyt łatwo. Nie zmienia to faktu, że „jesteśmy w gazie” notując piąty kolejny mecz bez porażki. Powiększamy przewagę nad strefą spadkową. Oby nas to tylko nie zgubiło. KONSEKWENCJA DO KOŃCA! Już od wtorku „operacja CHOJNA”.