MKS SOLAR Władysławowo - Chojniczanka II Chojnice

Chojniczanka II Chojnice Goście

30.04.2023

MKS WŁADYSŁAWOWO – CHOJNICZANKA II CHOJNICE 2:0 (2:0)

Bramki: Srok Przemysław 37’, Dawidowski Kacper 43’

W 62’ rzut karny przestrzelił Marcin Trojanowski

W 90+1’ z rzutu karnego w słupek trafił Sylwester Ilanz

Niezwykle ciężkie zadanie do wykonania czekało dziś na podopiecznych trenera Michała Smarzyńskiego. Cel pokonanie trzeciego zespołu w tabeli. Po raz pierwszy w tej rundzie zagraliśmy na Żwirowej a to oznacza, że wiosna nabiera rozpędu.

Trener Smarzyński posłał dziś do boju identyczną jedenastkę jak tydzień temu. Pierwsza połowa meczu mogła podobać się oglądającym te zawody. Grano szybko, kombinacyjnie i zespołowo. Więcej sytuacji podbramkowych miał nasz zespół. Trzy „potężne” zamieszania w polu karnym rywala zrobiło swoje, zabrakło jednak wykończenia. W dwudziestej siódmej minucie „setki” po zagraniu Dawidowskiego nie wykorzystuje Proena (z dwóch metrów uderzył głową i trafił w bramkarza). Mija dziesięć minut i wychodzimy na zasłużone prowadzenie po ładnej bramce Przemysława Srok (asystuje Kwaśnik). W końcówce pierwszej odsłony meczu ogrom swych możliwości pokazał Kacper Dawidowski, sam wypracowując i wykańczając akcję na 2-0! U rywali najlepszą sytuację zaprzepaścił Grela uderzając z kilku metrów centymetry nad poprzeczką.

Po przerwie tempo meczu nieco siadło ale i tak nie zabrakło emocji. Najpierw wzorową akcję przeprowadził duet Dawidowski – Klecha, strzał „z pierwszej piłki” tego drugiego mija nieznacznie poprzeczkę. W sześćdziesiątej drugiej minucie faul w szesnastce popełnia Gołubiński. Z jedenastu metrów wysoko nad poprzeczką huknął kapitan gości Marcin Trojanowski. W odpowiedzi Kleser dogrywa piłkę do Klechy, piłka po jego uderzeniu trafia tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry faul w polu karnym popełnia Osowski. Arbiter dyktuje drugi rzut karny w tym meczu. Sylwester Ilanz pechowo trafia w słupek. Po chwili szansę na zmniejszenie rozmiaru porażki i honorowego gola miał Szapiel, jednak piłka uderzona po długim rogu mija światło bramki.

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Gołubiński Cezary, Kleser Krzysztof, Czyż Igor (M) - Srok Przemysław (M), Rybandt Sebastian, Kwaśnik Marek (C), Klecha Dominik - Dawidowski Kacper - Proena Arkadiusz

Zmiany: 64’ Czyż Tymoteusz (M) za Srok Przemysław, 70’ Formella Oskar za Pankiewicz Adam, 75’ Doumbouya Mohamed „RINTO” za Proena Arkadiusz, 84’ Ilanz Sylwester za Klecha Dominik

Nie zagrał: Szweda Jan

Żółte kartki: Srok Przemysław, Dawidowski Kacper, Pankiewicz Adam, Gołubiński Cezary - Trojanowski Marcin